Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
10. březen 2012
 • dělostřelecký bál - Javorník

Tento již tradiční bál s názvem  "Setkání Vojsk" je pořádán Javornickou dělostřeleckou gardou. K tanci a poslechu hrála kapela Fantasia a nebývalý zájem byl i o karaoke :). Přestávky skvěle vyplňovali svým vystoupením mušketýři Magna Moravia ze Šumperka.

Letošního bálu Javornické dělostřelecké gardy se zúčastnili zástupci těchto jednotek:

Granátníci Nysa PL

Dělostřelci Klodzko

Slezská korouhev

Polní myslivci Zlaté Hory

- fotky ZDE

 

21. dubna 2012
 • kladení věnce u pomníku Josefa Mollera - Zlaté Hory - Ondřejovice CZ

Této pietní akce - kladení věnce u pomníku Oberjagera Josefa Mollera se pro tentokráte neúčastnil z důvodu nemoci velitel KVH Honza Mokroš a proto byl  zastoupen Jendou Houštěm, který se svého úkolu zhostil na výbornou.

fotky ZDE

 

 

30. dubna 2012
 • pálení čarodějnic - Písečná

Po dvou letech jsme opět zavítali na čarodějnický rej do Písečné u Jeseníku. Slet čarodějnic, čarodějů a čarodějňat byl zahájen průvodem obcí a ukončen na tamnějším hřišti, kde byl připraven pro všechny účastníky bohatý program plný soutěží a zábavy včetně zapálením hranice.

fotky ZDE

 

 1. května 2012
 • den dělostřelectva - Zlaté Hory - Rozhledna Biskupská Kupa CZ / Schronisko PL

Za vynikajícího počasí a za nevídanÉ účastí cca 2 000 lidí, byla zahájena turistická sezóna na Biskupské kupě a Schronisku v rámci dne s názvem "Den Dělostřelectva".

především děkujeme kastelánovi rozhledny panu Mirku Petříkovi, v neposlední řadě také za spoluúčast granátníkům a dělostřelcům z císařské městké gardy. Prvně se v roli císaře objevil Honza Šebek a tuto roli zvládnul skvěle.

  VIVAT, VIVAT, VIVAT!!!     

fotky ZDE

 

3. května 2012

 • polské slavnosti - Zlaté Hory - Rozhledna Biskupská Kupa CZ / Schronisko PL

Z důvodu nepříznivého počasí, byla tato akce zrušena :( .

 

 5. května 2012
 • Růža Cup - Písečná

Soukromá narozeninová párty resp. veselá sportovní akcička :)

fotky ZDE

 

 18. - 20. května 2012
 • Oživlá historie Českého Slezska - Kyjovice, Těškovice a Pustá Polom

Byli jsme osloveni KVH z Ostravy, abychom na tuto slavnost přijeli předvést menší ukázku bitev.  Na všech třech místech byla slavnost zahájena pochodem a menší ukázkou rekonstrukce bitvy z dob napoleónských válek. Akce byla velice zdařilá, na všech místech probíhal velice bohatý kulturní program, který byl pořadatelsky zvládnut na výbornou.

pár fotek ZDE

 

2. června 2012 (dopoledne)
 • slavnosti města Javorník - Javorník CZ

V tento den jsme se zúčastnili průvodu u příležitosti Javornických dnů. Protože pořadatelé tento rok po nás chtěli jen slavnostní salvu na zahájení a pochod městem, mohli jsme využít čas k oslavám dne dětí v Jeseníku.

 

2. června 2012 (odpoledne)
 • dětský den Jeseník -  Jeseník CZ

U příležitosti dne dětí v Jeseníku _ Bukovicích jsme otevřeli nově zrekontstruované hřiště.

 

8. - 10.. června 2012
 • twierdza Srebrna Gora - Srebrna Gora PL

bitva zrušena :(

 

23. - 24. červen 2012
 • Všemina - Park hotel - Slušovice CZ

Na pozvání Javornické Dělostřelecké Gardy, jsme opět navštívili Parkhotel Všemina , abychom se zúčastnili oslav uspořádáných pro děti z dětských domovů.

Tentokrát byla akce pojata jako "procházka staletími", takže se jí zúčastnili kluby vojenské historie i z jiných období než jsou Napoleonské války.

Počasí nádherné, zábava vynikající co si víc přát.  JAN

 

27. - 29. července 2012
 • dni Twierdzy Nysa - Nysa PL
Nysa v letošním roce byla pro nás dosti složitou respektive i rychlou záležitostí. V pátek jsme se do Nysy vydali postavit stany a zaregistrovat se na akci a večer jsme se opět vrátili domů do Zlatých Hor, abychom pomohli v sobotu provést průvod folklorních souborů Zlatými Horami v rámci Zlatých dnů v 9:30 ráno a opět se zúčastnit i slavnostního zahájení oslav města Nysa na tamnějším náměstí a  byli jsme tam včas a to přesně v 10:50 týž den :)
 
 
4. - 5. srpen 2012
 • Zlaté Hory - slavnosti města - Zlaté Hory CZ

V tomto roce proběhli Zlaté dny bez tradiční bitvy o Rochus, více méně ve znamení vystoupení folklorních souborů a pop rokových skupin jako Tam-Tam Batacuda a Xindl X, Michal Hrůza a kapela Hrůzy.  Naším úkolem bylo  v sobotu 28.7. dovézt průvod folklorních souborů na náměstí k slavnostnímu zahájení Zlatých Dnů,  což jsme s radostí splnili. JAN MOKROŠ

 

10. - 12. srpen 2012

 • dniTwierdzy Klodzko - Klodzko PL

Celou cestu do Klodzka lilo jako z konve.Po cestě jsme si říkali, jestli budeme vůbec moci postavit stany. Po příjezdu se ale počasí umoudřilo,takže všechno dobře dopadlo,na pochod městem i na bitvu přestalo pršet a my jsme mohli akci úspěšně dokončit. 

 
25. srpen 2012
 • Zlatá hoblina - hoblářský plenér - Zlaté Hory CZ

 

16. - 17. září 20112
 • dni Twierdzy Kędzierzyn-Koźle - Kedzierzyn-Koźle PL

Na bitevním poli bojovalo cca 350 vojáků, akce byla pořadatelsky velice zdařilá.

 

7. - 9. září 2012
 • Vodňany CZ

Na tuta akci nás pozvalo městké kulturní zařízení ve Zlatých Horách, proběhlo zde několik pochodů městem i ukázka historické bitvy, bohužel jsme byli zklamáni velice malou  návštěvností. Pořadatelsky však zvládnuta skvěle.

 

4. října 2012
 • otevření heliportu - Zlaté Hory CZ

Na pozvání starosty města p. Ráce jsme se účastnili otevření nového heliportu záchranné služby, který byl postaven na louce u domova důchodců. Byla to pro nás zajímavá akce i z důvodu účasti náměstka hejtmana pro zdravotnictví, který nám při besedě vysvětlil některé problematické věci týkající se zdravotnictví v Olomouckém kraji.

 

5. - 7. října 2012
 • bitva Swidnica - Swidnica PL
Poprve jsme navštívili Swidnici v Polsku. Město má cca 70 000 obyvatel. .Museli jsme trošku změnit garderóbu a místo přileb si vzít třírohé klobouky z doby Tereziánských válek. Bitvy k 250. výročí se účastnilo asi 150 vojáků.
 
 
9. října 2012
 • dny otevřených dveří v domově seniorů - Zlaté Hory CZ

Tentokrát jsme přijali pozvání od ředitele domova seniorů p.Víznera. Po čestné salvě jsme byli pozvání na malé pohoštění, kde jsme se seznámili z mnoha zajímavými lidmi.

 

11. října 2012
 • mezinárodní konference ke 100. výročí vysázení kamzíků v Jeseníkách - Bruntál CZ

K účasti na této mezinárodní konferenci nás pozval ředitel lesního závodu Jeseník p.Pňaček. Ještě před odjezdem z domova jsme se dozvěděli, že budeme účastníky divadelního představení, které pojednávalo o setkání císaře France Josefa s Pradědem. Představení odehráli herci z Opavy. Střílet salvy na nádvoří Bruntálskeho zámku byl sám o sobě velký zážitek.

 

30.. listopad - 2. prosinec 2012
 • bitba tří císařů - Slavkov u Brna CZ

 

31. prosinec 2012
 • Zlaté Hory - slavnostní ukončení roku 2012 ve 12:00 před radnicí - Zlaté Hory CZ
 
TOPlist