Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 
9. leden 2011
 • rozloučení s kamarádem Olřichem Peleškou - čestná stráž
Náš kamarád a gardista Olda Peleška tragicky zahynul během potápění v Egyptě dne 30. 12. 2010.
Poslední rozloučení s naším kamarádem byla pocta zbraní na jeho poslední cestě ve smuteční obřadní síni ve Zlatých Horách. Navždy zůstává v našich srdcích.
 
 
23. duben 2011
 • položení věnce u pomníku Oberjagera Josefa Mollera
Jako každým rokem , tak i letos jsme uctili památku u pomníku oberjägera Josefa Möllera položením věnce a čestnou salvou na jeho počest. Podpořila nás i skupina šesti granátníků ze Zlatohorské Císařské gardy. Tuto akci jsme ukončili pochodem na příč přes osadu Ondřejovice a přátelským posezením ve zdejší hospůdce.

koukněte na fotky ZDE

 
30. duben 2011
 • pálení čarodejnic v Mikulovicích
Každoročně jsme zavítali do Milukovic, kde u příležitosti pálení čarodějnic jsme otevřeli sezónu společnou salvou. a pochodem napříč Mikulovicemi.
 
 
1. květen 2011
 • den dělostřelectva Biskupská Kupa ČR/ Schronisko PL - zahájení turistické sezóny
Každoroční setkání příznivců a přátel přírody za účelem otevření turistické sezóny na zlatohorské rozhledně na pování kastelána rozhledny Mirka Petříka. Toto setkání je vždy velice příjemné a zdařilé, spojené s tažením z Biskupské kupy na Schronisko za vřelého přivítání všech kolemdoucích. na shledanou opět za rok :-).
 
 
17 květen 2011
 • otevření mostu přes Hluboký potok pod Červenohorským sedlem
Náš vojenský klub vyrazil na  další akci, tentokrát do Jesenických hvozdů. Byli jsme požádani Lesy ČR, zda bychom mohli asistovat při otevření nového mostu přes Hluboký potok, který byl na původní cestě pro povozy z Jeseníku přes Červenohorské sedlo. Tento most byl odstraněn ustupujícími německými vojsky za 2. světové války. Akce se mimo nás zúčastnili také hornisté jesenických lesů a pěvecký sbor z Domašova.
 
 
11. červen 2011
 • twierdza Srebrna Gora
První zahraniční akce v tomto roce. Velice zdařilá akce, kdy se po zimní přestávce sejdeme s našimi polskými přáteli a dlouho si máme o čem povídat.
Na tuto pevnost jsme přijeli již po čtvrté v řadě, obdivujeme, jak hodně oprav a rekonstrukce tato rozsáhlá pevnost již podstoupila rok co rok, vždy se máme na co těšit a jsme rádi, že jsme toho součástí. Bitva je vždy ohromná a již druhým rokem se bojuje těsně před pevností a kulisa diváků je velká a úžasná!
 
fotky ZDE
 
 
18. červen 2011
 • dny města Javorník
Pro nás,již každoroční akce, kterou si vždy užíváme díky naším kamarádům z dělostřelecké gardy Javorník. Letos byla akce spojena s trhy řemesel a bohatým kulturním programem včetně vystoupeni historických voj. klubů z Šumperka, Javorníku a No-5 Zlaté Hory.
 
 
25. - 26. červen 2011
 • Park hotel Všemina - Slušovice
Tato charitativní akce byla uspořádána pro deti z dětských domovů a navštěvníky parkhotelu starostou města. Akce měla velmi přátelský průběh. O zábavu se postarali nejen kluby vojenské historie, ale i další vystupující. Díky našim kamarádům z Dělostřelecké gardy Javorník, kteří nás na akci přizvali, jsme prožili nádherný víkend.
 
 
16. - 17. červenec 2011
 • Jaroměř - pevnost Josefov
Na akci jsme byli přizvání jako záskok za rakouská vojska, která odjela na pohřeb vévody Habsburského do Vídně. Počasí bylo skvělé a taktéž samotná bitva i večerní program.
 
fotky ZDE
 
 
26. červenec 2011
 • slavnosti města Drahonovice
Po příjezdu do Drahonovic nás přivítal starosta obce, který nás pohostil a seznámil s programem na zdejších slavnostech.  Toto pozvání zprostředkoval náš kamarád Ivoš, který si zde koupil dům a přávě zde chtěl starostovi a místním občanům této vesničky předvést něco jiného, nového, co zde ještě místní obyvatelé  neviděli a to rekonstrukci bitvy o Černou věž. Drahanovice-Černá věž byla velice zdařilá a příjemná akce ,byla dobře připravená a naši hostitelé se nám postarali o bohatý kulturní program. Navštívili jsme starou sýpku, muzeum kočárů, muzeum hasičské techniky  v Čechách pod Kosířem a zámek v Náměšti na Hané. Děkujeme Vám.
 
fotky ZDE
 
 
29.- 30 červenec 2011
 • twierdza Nysa
Akce v Polsku a v tomto případě v Nyse jsou imposantní jak účastí vojsk, tak hlavně účastí návštěvníků. Rovněž letos byla akce dobře organizováná a dobře proložena i doprovodným programem.
 
 
6. srpen 2011
 • slavnosti města Zlaté Hory - rekonstrukce bitvy Rochus - Zlaté Hory
O letošních Zlatých dnech se dá hovořit jen v superlatvvech. Dobrá organizace,výborný doprovodný program a vynikající starostlivost dobrovolných hasičů o účastníky historické bitvy. Bitvy se účastnilo 180 vojáků, počasí nám přálo,  doprovodný program slavností probíhal na náměstí, který se také vydařil.
 
fotky ZDE
 
 
12. - 14. srpen 2011
 • twierdza Klodzko
Tato akce v Klodzku byla v mnoha věcech vyjimečná.  Célý průběh bitvy byl natáčen filmaři na upoutávkové DVD pro pevnost Nysa. Doufáme, že jsme odvedli také kus dobré práce pro úspěch tohoto filmu.
 
 
20. srpen 2011
 • zlatá hoblina - sanatorium Edel Zlaté Hory
Na akci řezbářů chodíme vždy rádi. Vždy jsou zde k vidění pěkná díla z rukou řezbářů nejen od nás, ale také ze sousedního Polska. Náš zážitek ještě umocnil nevšední zájem účastníků o naši činnost.
 
fotky ZDE
 
 
8. - 12. září 2011
 • Francie Rasche
Na pozvání naší kamarádky Jany jsme se rozjeli do Belgie a Francie, v Belgii jsme navštívili vojenské muzeum, neuvěřitelné množství uniforem, zbraní, děl a munice až oči přecházeli, nedá se to ani popsat, to musíte vidět!!! Ve Franci jsme se účastnili dvou bitev, vše bylo příjemné a perfektní, výborná kuchyň, celá akce zdařilá. Super
 
fotky ZDE
 
11. listopad 2011
 • Svatohubertská mše v Horním Domašově
Která se konala v kostele Sv. Jana Křtitele v Horním Domašově na pozvání myslivců údolí Bělé. V průběhu mše vystoupili například soubor loveckých trubačů Lesů České Republiky, pěvecký sbor při obci Bělá pod Pradědem, mši celebroval P.Mgr. Leszek Rackowiak SDS.
 
 
3. - 4.  prosinec 2011
 • rekonstrukce bitvy u Slavkova - Tvarožná u Brna
Tvarožná nás přivítala sychravým počasím s teplotou kolem nuly. Bitva byla vcelku hezká, ikdyž ze strany napoleonských vojsk dost statická. V neděli jsme se zúčastnili pietního aktu u Mohyly míru. Navštívili jsme také zdejší muzeum bitvy Tří císařů, kde jsme shlédli novou audiovizuální projekci.
 
 
31. prosince 2011
 • rozloučení s rokem 2011 na náměstí ve Zlatých Horách - poslední výstřel
Jako každoročně jsme všichni jako jeden muž (pardon Jarko), nastoupili v pravé poledne k čestné salvě tří ran k ukončení starého roku. Všichni, jako určitě i celý národ doufáme, že příští rok bude lepší než ten letošní. Na shledanou v lepších časech, přátelé!
 

 

TOPlist