Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
18. duben 2010
 • vysvěcení pomníku Oberjagera Josefa Mollera

znovu vysvěcení pomníku Oberjägera pana Josefa Möllera

Děkujeme Všem,kteří se zůčastnili naši malé pietní oslavy u příležitosti 200. Výročí úmrtí Oberjägra Josefa Möllera spojené s novuvysvěcením jeho památečního kříže v Ondřejovicích.

Zvláštní poděkování patří našemu Zlatohorskému faráři panu Kuchařoví za jeho modlitbu a znovuvysvěcení pamatečního kříže.

 
fotky ZDE
 
 
30. duben 2010
 • pálení čarodějnic v Písečné
Vzhledem k uklidnění islandské sopky se již mohlo bezproblémově létat, jen během letu bylo nutné dodržovat předpisy platné, které ustanovuje letecký řád pro přepravu na slezských linkách :)
 
fotky ZDE
 
 
1. květen 2010
 • den dělostřelectva - Zlaté Hory - Rozhledna Biskupská Kupa CZ / Schronisko PL
opět jsme neodolali pozvánky kastelána Mirka Petříka na zlatohorskou rohlednu za účelem otevření turistické sezóny včele s císařem Franz Josefem I., spojené s tažením z Biskupské kupy na Schronisko za vřelého přivítání všech kolemdoucích, nezbývá jen dodat... VIVAT, VIVAT, VIVAT.... těšíme se opět za rok :)
 
koukněte na foto ZDE
 
 

 

15. květen 2010
 • Kříž smíření na Biskupské Kupě

Kříž smíření je nejvýše vztyčený kříž v polském vojvodství na česko-polské hranici na Biskupské kupě. Deska byla odhalena na památku narození,pontifikátu a smrti papeže Jana Pavla II. Desku vysvětil generální vikář Opavského biskupství Martin David za přítomnosti pátera Pavla Kuchaře ze zlatohorské farnosti a polského kněze preláta Tomasze Horáka. Donátorem pamětní desky je Edward Swieca z Glucholaz.

Deska nese nápis:

„Jen na horách,jsme volní.  Jan Pavel II.“

 

22. - 23. květen 2010
 • hrad Helfštýn

Na festival vojenské historie nás pozval šermířský spolek Adorea z Olomouce. Byla to velice zdařilá akce,na které se návštěvníci seznámili s historii vojenství na Moravě. Na akci jsme předvedli malou ukázku bitvy z doby Napoleonských válek.

                                                                                        Těšíme se na další setkání. Bravo, jen tak dál Adoreo...

fotky ZDE

 

18. - 20. červen 2010
 • twierdza Srebrna Gora

Rekonstrukce bitvy na Stříbrné hoře,jsme se zúčastnili již několikrát. Je to první ze série bitev kterých se každoročně zúčastňujeme na území Polska. Letos se bitva odehrávala na novém bojišti u pevnosti, kde to bylo mnohem lepší jak pro diváky tak pro nás účinkující.

 

16. červen 2010
 • dny města Javorník

Akce na kterou se každoročně moc těšíme, protože se na ni setkáváme s našimi dobrými kamarády z dělostřelecké gardy Javorník. Letos byla akce ještě vylepšena setkáním s naší dlouholetou kamarádkou Janou Verbeck z Belgie.

 

17. červenec 2010
 • Jaroměř - pevnost Josefov

Byla to naše první účast na rekonstrukci bitvy v Jaroměři v pevnosti Josefov. Rekonstrukce spadá do období Tereziánských válek. Akce byla velice zdařilá,už se těšíme na příští rok.

 

31, červenec - 1. srpen 2010
 • twierdza Nysa

V pořadí již 10. dny tvrze Nysa. Jako vždy se akce nesla v duchu dobré organizace. Tentokrát byl i scénář bitvy dobře zpracován, takže jsme si bitvu velice užili a určitě jsme nebyli sami. Bravo a jen tak dál!!!!!!!

fotky ZDE

 

13. srpen 2010

 • zlatá hoblina - sanatorium Edel Zlaté Hory

V pátek 13.8.2010 jsme před odjezdem do Klodzka měli jednu menší, ale krásnou odpolední akci, na kterou chodíme velice rádi. Na zlatohorském plenéru-Zlaté hoblině se scházejí řezbáři, kteří během týdne vytvoří ze dřeva nádherné sochy a reliéfy. Jsme rádi,že můžeme být při ocenění jejich práce.

 

13. - 15. srpen 2010
 • twierdza Klodzko

V pořadí páté dny tvrze Klodsko.Od čtvrtka probíhaly v pevnosti kulturníakce, které v sobotu završilo vystoupení historických vojsk v rekonstrukce bitvy. Celé dny tvrze,byly velice zajímavé. Bavili se jak přítomní diváci,tak účínkující. Do programu se zapojil také starosta (burmistrz) města.

 

16. srpen 2010
 • otevření turistické ubytovny Praděd ve Zlatých Horách

Malá komorní akce, na kterou nás pozvali Ing.František Zajíček, Jiří Fetka a Vladimír Začal. Po slavnostním přestřelení pásky jsme si prohlédli zařízení ubytovny. Slouží ke cti majitelům,že zbudovali turistickou ubytovnu ze zdevastované budovy. Nechť jim dlouho slouží!!!!!

 

16. - 22. srpen 2010
 • mistrovstí světa v rýžování zlata ve Zlatých Horách

Oficiální zahájení mistrovství v rýžování zlata začínalo dne 17. srpna. Byla to jedna z našich nejvýznamnější akcí letošního roku. Slavnostní průvod procházel celým městem až na náměstí, kde uvítal účastníky starosta Zlatých Hor Ing. Milan Rác a oficiálně mistrovství světa zahájil. Po zahájení probíhal kulturní program až do pozdních nočních hodin. Průvodu se účastnilo asi 80 vojáků, kteří vedli všech 23 delegací zúčastněných států.                                     

Dnem 22. srpna bylo slavnostní ukončení rýžování, původně jsme se chtěli zúčastnit pouze jako diváci, ale nezavelel nám velitel klubu, ale starosta :) a vyhlásil nám poplach a my jsme nastoupili..Byl to nádherný zážitek. Nejprve jsme hlídali největší valoun zlata, který byl nalezen ve Zlatých horách a pak jsme asistovali 2 hodiny na slunci při vyhlášení vítězů. Ještě dnes, když si na to vzpomeneme, jsme všichni upocení :D

 

5. září 2010
 • bitva o Bělehrad - Nový Jičín

fotky  ZDE

 

17. - 19. září 2010
 • dni twierdza Kedzierzyn - Kozle

Akce v Kenderzynu-Kozle je poslední ze série akcí na polském území. Letos proběhl již pátý ročník této akce. Máme zde hodně přátel se kterými nás spojují velmi dobré vztahy. Návštěvníci této akce jsou vždy velice milí svou spontánností a projevy nadšení a díků. Už nyní se těšíme na příští rok.

 

4. prosince 2010
 • bitva tří císařů - Slavkov

fotky ZDE

 

 

TOPlist