Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
30. duben 2009
 • pálení čarodějnic Mikulovice, Písečná
V Písečné čarodějnici rejdily od hranice k hranici, kde je místní upalovali hořícími šípy.
fotky ZDE
 

 1. května 2009
 • den dělostřelectva - Zlaté Hory - Rozhledna Biskupská Kupa CZ / Schronisko PL
Každoroční setkání příznivců a přátel přírody za účelem otevření turistické sezóny na zlatohorské rozhledně.
fotky ZDE
 
 
23. května 2009
 • otevření Wolfovy stezsky -  Schronisko PL
Otevření cyklostezky i v zimě tato stezka bude upravována pro zimní běžkaře. Vše za podpory pana Petříka – správce místní rozhledny na Biskupské kupě.
fotky ZDE
 
 
 6. červen 2009
 • dny města Javorník
Na tuto akci se každoročně moc těšíme, protože v Javorníku máme hodně přátel z javornické gardy a také další setkání s dalšími jednotkami z Polska bývá velice příjemné. Předvedli jsme divákům krásnou bitvu a mohli shlédnout i průvod jednotek napříč javornickými ulicemi.
 
 
 20. červen 2009
 • twierdza Srebrna Gora
První zahraniční akce letošního roku a to ve 100km vzdálené Strebrne Goře, kde se konala rekonstrukce bitvy a největší pevnosti v Evropě.
 
 
 30. červen 2009
 • "údolím Javorné" - otevření naučné stezky
Za zvuku loveckých fanfár a naši asistence, kdy jsme přestřelili pásku a tímto slavnostně otevřeli naučnou stezku Údolím Javorné. Pozvání jsme obdrželi od P. Jiřího Pňáčka z lesní správy Jeseník.
fotky ZDE
 
 1. - 2. srpen 2009
 • dni twierdzy Nysa
Tyto slavnosti v Nyse navštěvujeme velice rádi. Jako každý rok se jedná se o výbornou akci – pochod na náměstí, představení vojsk a v odpoledních hodinách tradiční bitva, která má vždy velkou návštěvnost, diváci jsou nad míru spokojeni a dávají to hodně najevo a to je pro nás veliká čest.

 

 7. - 9. srpen 2009
 • bitva o Rochus - Zlaté dny
Rekonstrukce velké historické bitvy vojsk na bitevním poli u kaple Sv. Rocha
fotky ZDE
 
 
 13. - 16. srpen 2009
 • dni twierdzy Klodzkiej
Velmi rozsáhlá bitva v Klodzku, která probíhá v krásném prostředí středověké tvrze, u této příležitosti rekonstrukce bitvy jsou veškeré prostranství tvrze zpřístupněny veřejnosti. Diváci si přijdou na své.
 
 
 4. - 6. září 2009
 • městské slavnosti Nový Jičín/Kunín
Pozváni jsme neodmítli ani na městské slavnosti Nového Jičína i u příležitosti 220. výročí návštěvy císaře Josefa II. na Novojičínsku. Oslavy jsou jako každý rok velkolepé, noční přepadení zámku mělo velice výborné ohlasy od diváků J, děkujeme.
 
 
 11. - 13. září 2009
 • twierdza Nysa
Dny kulturního dědictví v Nyse opět ve znamení oživlé historie. Na Fortu II. pomáhaly vytvářet dobový obraz na 130 vojáků z Polska a z Česka.

 

 18. - 20. září 2009
 • dni twierdzy Kozlé
Opět nádherná bitva, tentokráte jedna malá na náměstí s pochodem a představením všech vojsk a odpolední bitva v tvrzi, již potřetí mohli diváci shlédnout velkou rekonstrukci bitvy v Kozlé.
 
 
 4. říjen 2009
 • Sanktuarium Sw.Jósefa w Prudniku Lesie - otevření rekonstruované věže
U této příležitosti jsme drželi čestnou stráž u vchodu do městské věže, vystřelení slavnostní salvy na počest zahájení provozu pro veřejnost
 
 
 29. listopad 2009
 • bitva Tří Císařů - Slavkov u Brna/ Tvarožná
Každoroční ukončení sezóny, které se účastní každoročně mnoho vojsk a jedná se o ohromnou bitvu konce sezóny – bitva s Napoleonem.Ve Tvarožné rekonstrukci známé bitvy u Slavkova, kde před 204 lety zvítězil francouzský císař Napoleona nad armádami ruského cara Alexandra I. a rakouského císaře Františka I. Devět tisíc diváků mohlo vidět při hodinu a půl trvajících manévrech v akci pěchotu, dělostřelectvo i jízdu. Velká bitva, mnoho střílení, nové povely a také nový druh boje, který si nacvičíme do dalšího roku .
 
 
31. prosinec 2009
 • ukončení roku 2009 před radnicí ve Zlatých Horách
fotky ZDE
 
 
 
 
TOPlist