Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
30. duben 2008
 • pálení čarodějnic Mikulovice
Do Mikulovic jsme byli pozváni místním obecním úřadem, který uspořádal, pro místní obyvatelé pálení čarodějnic a následným otevřením sezony a my jsme byli při tom, účast byla 100% a nálada výborná.
 
 
 1. květen 2008
 • den dělostřelectva - Zlaté Hory - Rozhledna Biskupská Kupa CZ / Schronisko PL

Byli jsme zde pozvání panem Petříkem, který každoročně pořádá setkání příznivců a přátel přírody a otevření turistické sezóny na zlatohorské rozhledně pod názvem „den dělostřelectva“ tzn. císař, myslivci a dělo nemohlo chybět , dobrá nálada panovala i za nepříznivého počasí, výjezd na rozhlednu terénním autem po horské stezce byl také nezapomenutelný zážitek.

 

 17. květen 2008
 • dny města Javorník
Do zámeckého města jsme byli pozváni přáteli z Javorníků na „Javornické dny“. Našim úkolem byla malá ukázka obrany spolu s javornickou dělostřeleckou gardou a také malá bitva v podzámeckém parku. Všichni nás vřele přivítali a nezklamali skvělou zábavou a počasí nám také přálo…
fotky ZDE
 
 
 30. květen 2008
 • odhalení pamětní desky Járy Cimrmana v Písečné
Pozvání jsme také přijali do Písečné na odhalení pamětní desky umístěné k 120. Výročí prokázaného pobytu Járy Cimrmana v Sandhýblu – Písečné.
fotky ZDE

 

 20. červen 2008
 • twierdza Srebrna Gora
Naše první zahraniční akce v tomto roce byla také zdařilá, ale už dosti náročná, protože bitva se odehrávala pod tvrzí, která byla hodně do kopce a tento výstup jsme absolvovali 2x, ale historie se také neptala…a že i bitva byla na špatném terénu , ale byla veliká, naše jednotka měla velká úspěch, podařilo se nám uloupit kanón, užili jsme si to i s diváky, kteří nám poděkovali velkým aplausem.
 
 
 30. červen 2008
 • 250. výročí bitvy u Domašova nad Bystřicí - Gutranovice
Pozvánka ke 250. výročí bitvy u Domašova, v Gultranovicích jsme byli přítomni u položení dalších osmi kamenů na chodník k památníku přátelství, kde jsme drželi čestnou stráž a požehnání při položení cesty, která se již 10 let pokládá. V odpoledních hodinách se odehrála bitva u Domašova.

Druhý den ráno jsme tábor opustili a jeli nedaleko do Křelova u Olomouce, kde se odehrála další bitva a to o pevnost. Tato rekonstrukce bitvy byla velice zdařilá, diváci mohli vidět v bezprostřední blízkosti, jak tehdy v tvrzi probíhali boje, velký potlesk tomu nasvědčoval

 

1. červenec 2008
 • 130. výročí dobrovolného hasičského sboru ve Zlatých Horách

Třemi salvami a předáním pamětní listiny od naší myslivecké jednotky, jsme zahájili 130. výročí dobrovolného hasičského sboru ve Zlatých Horách. Vše jsme ztvrdili podpisy v pamětní knize a prohlídkou hasičské zbrojnice a klubovny.

 

 25. - 26. července 2008
 • slavnosti města Zlatých Hor - Zlaté Dny

Zahájení „Zlatých Dnů“ provází již každoročně průvod Císařské gardy včele s námi „myslivci“ napříč Zlatými Horami od sanatoria Edel až na náměstí Svobody, kde byla představena vojska a poté se odehrála malá ukázka přestřelek a šarvátek pro diváky se závěrečným pochodem přes celé náměstí.

V průvodu jsme šli v čele my „myslivci“a v čele myslivců stála ta nejmenší Jarmila .

fotky ZDE

 

 1. - 3. srpen 2008
 • dni twierdzy Nysa
Tyto slavnosti v Nyse navštěvujeme velice rádi. Jako každý rok se jedná se o výbornou akci – pochod na náměstí, představení vojsk a v odpoledních hodinách tradiční bitva, která má vždy velkou návštěvnost, diváci jsou nad míru spokojeni a dávají to hodně najevo a to je pro nás veliká čest. I když jsme propoceni až na kost, nikomu to nevadí a už se těšíme na další rok .
fotky ZDE
 
 
 14. - 17. srpen 2008
 • dni twierdzy Klodzkiej
Tentokrát a to poprvé v tomto roce jsme jeli na akci v dešti a to na velkou tvrz do Klodzka.

Celou cestu jsme jeli za bouřky a vytrvalého deště, ale i přes to se sešlo na 220 vojáků – jako vždy, přivítání bylo velké a vřelé.

Zahájení bylo tradiční a to pochodem na náměstí před radnicí, kde se naši polští přátelé pokoušeli dobít radnici, v odpoledních hodinách proběhla v parku samostatná bitva, která měla ohromnou návštěvnost a nemalou spokojenou odezvu od diváků, tak zase za rok, Klodzko !!!!

 

 23. srpen 2008
 • 110. výročí rozhledny na Biskupské Kupě ve Zlatých Horách
110. výročí postavení kamenné rozhledny na Biskupské kupě.
 
 
 3. srpen 2008
 • městské slavnosti Vápenná
650. výročí založení obce Vápenná (1358 – 2008)
 
 
 3. září 2008
 • zlatá hoblina - sanatorium Edel Zlaté Hory

Byli jsme pozváni na ukončení dnů řezbářů z celé ČR pod názvem Zlatá Hoblina, proběhla malá ukázka povelů a útoku.

 
 20. - 21. září 2008
 • dni twierzdy Kozlé
Na tuto akci jsme byli moc zvědaví, sice jsme tu byli již loňský rok, ale tento rok prvně jako samostatná jednotka myslivců (předešlé roky jsme vystupovali součástí zlatohorské gardy).

Byla to bitva, jak se patří, moc se nám to líbilo a s velkým úspěchem jsme se vrátili domů, obdrželi jsme děkovný dopis a to bylo pro nás velké vyznamenání a uznání. Už se těšíme na další sezónu.

 

 1. listopad 2008
 • lampiónový průvod Zlaté Hory

Tradičně se zúčastňujeme kvůli dětem, kdy tento lampionový průvod odprovodíme z náměstí Svobody k sokolovně, kde slavností den končí ohňostrojem.

 

 8. listopad 2008
 • vysvěcení památníku v Dolním Údolí
Kde místní farář se převlékl také do uniformy….
 
 
 29. listopad 2008
 • bitva Tří Císařů - Slavkov u Brna/Tvarožná
Každoroční ukončení sezóny, které se účastní každoročně mnoho vojsk a jedná se o ohromnou bitvu konce sezóny – bitva s Napoleonem. Velká bitva, mnoho střílení, nové povely a také nový druh boje, který si nacvičíme do dalšího roku

 

 
TOPlist